Tack alla ombud, revisorer, styrelse och gäster för ert aktiva deltagande på KSAN:s årsmöte!
Äntligen fick vi träffas fysiskt igen och det märks att behovet att få mötas, prata och och stärka varandra kring våra gemensamma beröringspunkter är stort.
Vi vill skicka ett stort tack för det engagemang som visades och all den klokskap ni bidrog med.
Tack för alla fina samtal vi bär med oss inför kommande verksamhetsperiod.
Vi är så glada och stolta över att också få med oss Hand in Hand for women som ny medlemsorganisation! Tillsammans kan vi med våra olika perspektiv göra stor skillnad.
Vi hälsar Hand in Hand for women varmt välkomna!
Ett extra stort tack till Åsa Witkowski från Unizon för ditt starka inledande årsmötestal, kampen mot mäns våld mot kvinnor fortsätter och det är tillsammans vi kan göra skillnad
Vi vill även tacka fanstatiska Pernilla Förnes, grafisk form och illustration samt Lisen Bergström, text för er dragning på årsmötet om vårt nya material SNACK 2.0
Ett inte minst ett stort grattis till årets Fjärilspristagare Solvig Ekblad för din forskning och ditt arbete för att förbättra kvinnors hälsa. Tack för din livsgärning!